VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

Naše hvězdy na mezinárodních scénách!

Řeč je o reprezentantkách ČR. O úspěchu Báry Volfové v kategorii dorostenek už byla řeč (Olympic Hopes v Brně). Juniorky Klára Malenická a Hana Volfová, spolu mistryně ČR na dvojskifu, reprezentovaly v létě ČR na dvou významných regatách. A zaskvěl se i náš odchovanec Jan Čížek, na kterého jsme právem hrdí. Je stále tak trochu náš :)

Nejprve se s mezinárodní konkurencí porovnala Klárka na Coupe de la Jeunesse, které se konalo v Račicích ve dnech 10.-11.8.2024. Zasedla na pozici háčka v párové čtyřce s děvčaty z pražské Slávie. Ve dvou finálových účastech dvě parádní vystoupení, byť těsně pod stupni vítězů.

Hanka a Honza Čížek (dnes Dukla Praha) byli nominováni na světový šampionát. Ten se konal od 21. do 25.8. v St. Catharines v Kanadě. Už jen nominace do jinak velmi skromné výpravy našich reprezentantů je mimořádný úspěch. Natož pak finále A a v něm 5. místo Hanky na párové čtyřce (spolu s Gabrielou Snopkovou, Kateřinou Dohnalovou a Veronikou Vachkovou). Honza na stejné lodi vybojoval pro ČR stříbro!