VK Jordán

Oficiální stránky veslařského oddílu
VK Jordán

Táborská regata / pětistovka 2024

Letos poprvé v sobotu a mimo termín táborských setkání. Trocha šťastné náhody nám bylo dopřáno. Minulý týden bychom to museli, stejně jako "táborky" zrušit. Vyšlo to. 8 oddílů, 31 závodů, 52 závodních jízd, 170 posádek na startu (ale také 4 cvaknutí).

Posunout regatu týden po "táborákách" bylo šťastné rozhodnutí. Letošní povodeň nás sice ohrozila a zkomplikovala přípravu závodů, naštěstí se nám ale velká voda vyhnula. Jordán byl naplněn jako už dlouho ne. K tomu protivítr, trochu z boku. Pro závodníky jiných oddílů na orientaci náročná trať. To znamenalo také spoustu práce pro sbor rozhodčích. Dámy a pánové, děkujeme Vám, zvládli jste to skvěle.

A jak naši borci? Oproti loňsku se závodu zůčastnilo 25 veslařů VKJ. Loni se nás na tratě vydalo 33. Přesto jsme udrželi pozice a stejně jako loni získali 20 vítězství. Nejúspěšnějším veslařem VKJ se stal Tomáš Malenický se čtyřmi vítězstvími. Stejně jako Matěj Dušák vyhrál svůj skif, spolu pak dvojskif a párovku, kde je doplnili Kai Jones a Jan Prokop. Tomáš měl navíc k dobru další start v závodě 2x mix Open, který spolu se sestrou Klárou rovněž vyhráli a Matěje tak v počtu vítězství překonal. Stoprocentní byly i starší žákyně Lenka Kuklová, Denisa Dušáková a Nikola Ševčíková, dorostenka Bára Volfová a juniorka Klára Malenická. Na skifu uspěl i Šimon Pláteník a v masters kategoriích Dana Glinsner a Jirka Diviš. Kompletní výsledky jsou zde: https://www.veslo.cz/taborska-regata-2025.

Děkujeme všem závodníkům, trenérům, rozhodčím, pomocníkům a fanouškům a za rok na viděnou!